ایزوگام – پنج — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه”

ایزوگام – پنج — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه”

نام برند:
ایزوگام (یکی از نام برندهایی که تبدیل به نام کالا شد و تمام کالاهای مشابه با این اسم شناخته می شود)

محصول:
عایق رطوبت پشت بام.

تگ لاین:
بام خانه شما هرگز چکه نخواهد کرد، اگر آن را با ایزوگام بپوشانید.

کاراکتر برند:
یک تکنسین با بدنی تنومند و قوی و دست و پایی چابک و لبخند به لب، لباس فرم که نشانه استانداردهای سازمانی و کاری شرکت بوده و اطمینان و اعتماد بیشتری را در ذهن مخاطب بوجود می آورد. زبان بدن ریلکس و پراز اعتماد به نفس این کاراکتر، تمام اثرات گفته شده را چندبرابر بیشتر می کند، کسی که می توانید به مهارت و توانایی و اخلاق حرفه ایش اعتماد کنید؛ یکی از بهترین کاراکترهای طراحی شده در تاریخ تبلیغات ایران؛ حضور این کاراکتر قوی که حتا به تنهایی حرف های زیادی درباره شرکت و محصول می زند، از هر آگهی ساده ای، یک تبلیغ موثر و برنده می سازد.

وعده برند:
حفظ سلامت بنای ساختمان، امنیت لوازم خانه، و در نهایت آرامش و آسایش ساکنان ساختمان در زمان بارندگی.

پیش زمینه:
تا پیش از ساخت و ساز ساختمان های مدرن در ایران، از کاه گل برای اندود کردن سقف و دیوارها استفاده می شد. در اوایل دوران ساخت و سازهای مدرن نیز برای سقف و سایر فضاهایی که نیاز به عایق بود، از روش قیرگونی استفاده می شد. لایه های عایق پیش ساخته ایزوگام هنگام ورود به بازار، می بایست با تکنیک قیرگونی رقابت می کرد.

مخاطب پیام آگهی:
مخاطب پیام آگهی ها آقایان، در نقش سازنده و فروشنده ساختمان یا صاحب خانه و شخص تصمیم گیرنده درباره مسائل ساختمانی خانه هستند.

شرح آگهی:
جذاب ترین و خلاقانه ترین آگهی این مجموعه؛ استفاده از افسانه های بومی و قصه گویی برای درگیر کردن تخیل و عواطف مخاطب؛ بام زیر تابش خورشید و نفوذ برف و باران، و تقابل این تصویر با وعده برند، محافظت کامل در هر شرایطی. نکته جذاب اینکه برف و باران و خورشید در عین حال که به عنوان عوامل مشکل زا در تصویر حضور دارند، اما به شکل کاراکترهای منفی درنیامده اند، تصویر و شخصیت ها به شیرینی تصاویر کتاب های قصه کودکان طراحی شده و ما در عین حال که متوجه صدمه ای که این عوامل می توانند به پشت بام ساختمان وارد کنند هستیم، ولی نسبت به عوامل طبیعی حس بد و منفی پیدا نمی کنیم. پیامی بسیار واقع گرایانه؛ طبیعت دشمن ما نیست، ولی باید در برابر بعضی شرایط و عواملش خود را حفظ کنیم.

 

* تصویر از کتاب سرخ و سیاه انتشارات سیته

** درباره مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه

No Comments

Post a Comment