ایزوران – یک — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه”

ایزوران – یک — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه”

نام برند:
ایزوران

محصول:
عایق رطوبت ساختمان

تگ لاین:
پشم شیشه عایق رطوبت

پیش زمینه:
درخانه های سنتی ایران، حمام وجود نداشت، دستشویی در خارج از خانه و انتهای حیاط قرارداشت، و محلی هم به نام موتورخانه برای نصب تاسیسات گرمایشی وجود نداشت؛ تنها پس از شروع ساخت و سازهای جدید و خانه هایی که دارای موتورخانه، حمام و دستشویی داخل منزل بود، نیاز به عایق های حرارتی و رطوبتی برای دیوارهای داخلی به وجود آمد.

مخاطب پیام آگهی:
مخاطب پیام آگهی ها آقایان، در نقش سازنده و فروشنده ساختمان یا صاحب خانه و شخص تصمیم گیرنده درباره مسائل ساختمانی خانه هستند.

شرح آگهی:
دیوار مشترک حمام با سایر بخش های خانه، حتا در ساختمان های مدرن، همیشه خطر رطوبت و نشت آب را دارد. آگهی با دست گذاشتن روی همین نقطه ضعف، به بهترین شکل پیام خود را منتقل می کند. سمت چپ، نمای حمام، دوش آب باز و آب فراوانی که به دیوار مشترک حمام و اتاق نشیمن شتک زده و کف حمام روان شده. سمت راست، اتاق نشیمن مرتب و زنی که در آرامش و با خیال راحت مطالعه می کند. فرش نصب شده روی دیوار علاوه بر این که به بومی سازی آگهی و فضای مدرنی که تازه وارد زندگی ایرانیان شده بود کمک فراوانی می کند، نشان از اطمینان خاطر صاحب خانه از مرطوب نشدن دیوار و حفظ سلامت فرش گران قیمتش دارد. با وجود تصویر سازی ساده، مخاطب ایرانی و یا آشنا با سلیقه و سنت چیدمان ایرانی، متوجه می شود که این یک فرش ابریشم ظریف و گران قیمت است که به دیوار نصب شده و اگر صاحب خانه کمترین شکی درباره نفوذ رطوبت حمام به این دیوار داشت، هرگز کالای باارزش و گران قیمتی مانند فرش را روی این دیوار نمی آویخت. لایه عایق ایزوران که با رنگ قرمز بین دو دیوار مشخص شده در پایین تصویر به شکل واقعی کالا درآمده و علاوه بر مزیت استفاده از این کالا، اطلاعاتی درباره فیزیک و شکل کالا و روش نصب آن نیز به مخاطب ارائه می دهد؛ همچنین حرکت بصری مناسبی شده برای هدایت چشم مخاطب به نام برند و توضیح آن.

 

* تصویر از کتاب سرخ و سیاه انتشارات سیته

** درباره مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه

No Comments

Post a Comment